Modřiny a hematomy: Rychlá úleva a podpora léčby modřin a hematomů

Dalším stavem souvisejícím s žilním oběhem je tvorba modřin a hematomů. U slabých žil se mohou tvořit modřiny častěji a snadněji. U křečových žil existuje vyšší pravděpodobnost tvorby modřin nebo krvácení v případě poranění. To ale neznamená, že jsou modřiny a hematomy přítomny výlučně u lidí s oslabenými žilami. Existuje řada dalších důvodů pro vznik tupého traumatu, včetně modřin a pohmožděnin: např. nehody v domácnosti, pády nebo sportovní zranění.

 

 

Sportovní úrazy tvoří téměř čtvrtinu všech úrazů na celém světě.

Mezi nejčastější příčiny modřin a tupých poranění jsou nehody v domácnosti a sportovní nehody. Modřiny jsou spojeny se změnou barvy kůže a jsou často bolestivé a oteklé. I když má naše tělo dobře fungující regenrační systém, lze samoléčebné schopnosti těla podpořit také externí léčbou.

Nejdůležitější mechanismy účinku léku Hirudoid:

Účinná látka přípravku Hirudoid - 

glykosaminoglycan-polysulfát - působí protizánětlivě, podporuje hojící proces při zranění s výronem nebo bez výronu a u rychluje vstřebávání modřin.

Vše souvisí se stavem vašich žil

Žíly jsou krevní cévy, které přivádějí krev do srdce. V žílách se nachází více než 60 % celkového objemu krve. Žíly jsou krevní cévy, které přivádějí krev do svalových tkání a zpět do srdce. Povrchový zánět žil může zapříčinit krevní sraženinu a tím zneprůchodnit lumen žíly. Následující video objasňuje, co se přesně při povrchovém zánětu žil v našich žílách děje.